(032) 253 87 01 (067) 793 77 79 (096) 819 02 21

Граніт

 

Граніт – це гірська вулканічна порода, один з найбільш поширених облицювальних матеріалів. Вперше цей термін вжив в літературі мінералог АндреаЦезальпіно в 1596 році. Граніт має зернисту структуру, звідси і походить його назва, так як з італійської «granum» означає зерно.  Розмір зерна впливає на характеристики каменю: чим дрібніше зерно, тим вища міцність і якість граніту. Тож розрізняють дрібнозернистий  (до 2 мм), середньо ( від 2 до 5 мм) і грубозернистий (більше 5 мм) граніт. Практично ще з сивої давнини його використовують як будівельний та оздоблювальний матеріал. Не даремно відомий художник і скульптор Мікеланджело казав: «Велична міць природи дрімає в глибині гранітних плит». Одним із найбільш відомих пам’ятків архітектури є іспанський монастир Ескоріал, при будівництві якого використали більше мільйона тонн сірого граніту.

До складу граніту в основному входить польовий шпат,кварц та слюда.

Властивості граніту:

  • Довговічність. Граніт ще називають «вічним» каменем. По суті вік граніту це вік нашої Землі. Вироби з граніту характеризуються великим терміном експлуатації.
  • Міцність. Граніт дуже щільний (2,6-2,7 т/м3) міцний камінь. Він стійкий до тертя, стиснення і стирання, а також до впливу атмосферних явищ і кислот. Граніт є вогнетривкий. Витримує температуру до 600 ͦ С.
  • Водонепроникність. Граніт практично не вбирає вологу, коефіцієнт водопоглинання – 0,05-0,17 %. Граніт – єморозостійкий. Тому ідеально підходить для нашого клімату як облицювальний матеріал.
  • Велика колірна гама. Колір граніту залежить від польового шпату, що входить до його складу. Найбільш поширеним є сірий граніт. Також часто в будівництві застосовують червоний, рожевий, помаранчевий, блакитно-сірий, зелений граніт.
  • Різноманітність фактур. Це полірована (з дзеркальним блиском), матова, шліфована, термооброблена, бучардована і фактура «скала».

Також варто зауважити, що граніт екологічно безпечний матеріал. Ми надаємо сертифікати радіоактивності на нашу продукцію.

Запаси граніту в Україні є колосальні. Основний видобуток ведеться в Житомирській та Кіровоградській областях, але є кар’єри і в інших частинах країни. Якість українського граніту одна з найвищих в світі.

У сучасному будівництві граніт є настільки широко поширений, що його можна назвати універсальним матеріалом. Його використовують при облицюванні фасадів, сходів, мощенні підлоги; створюють різні деталі інтер’єру та екстер’єру: підвіконня, стільниці, плінтуси, столики, фонтани, колони, балясини, скульптури тощо.

Компанія «Антік Захід» пропонує Вам різноманітні вироби з граніту, а також плитку, сляби, бруківку. Ми гарантуємо високу якість матеріалу і роботи.

Divi WordPress Theme